Tweet


  • Využívame recyklované plasty z autopriemyslu, ktoré vynikajú svojou húževnatosťou a stálosťou. Navyše sú obohatené podpornými aditívami a UV stabilizátormi pre zvýšenie dlhodobej životnosti..


  • Aplikácia systému je mimoriadne rýchla a bez terénnych obmedzení. Na rozdiel od betónu je možné systém budovať aj za zhoršených klimatických podmienok. Päť hodín po pokládke finálnej vrstvy je povrch zaťažiteľný...


  • Systém vyniká svojou jedinečnosťou a dizajnom. Napriek nízkej cene má reprezentatívny charakter a zachováva si výnimočné schopnosti z pohľadu odvádzania zrážkových vôd....

 

Zloženie komponentov systému


 

Finálna povrchová vrstva
Hladená vrstvá kremičitého štrku, alebo mramorových drtí frakcie 4-16 v rôznych farbách viazaná epoxidovou živicou zhutnená v plastových roštoch bunkového typu.
 
 
Geotextília
Vďaka rovnomernému rozloženiu pórov umožňuje voľný prechod vody a zároveň zabraňuje prenikaniu koreňov a pevných častíc z jednotlivých komponentov systému.
Podkladová štrková vrstva
Slúži ako podklad pre voštinové bunkové jadro.
Lôžko
Je vyplnená kamenivom, alebo stavebným recyklátom v troch frakciách. Spĺňa funkciu dokonalého rozloženia a absorbcie hmotnosti na pôvodný podklad, je plne vodopriepustné.
 
Geotextília
Vďaka rovnomernému rozloženiu pórov umožňuje voľný prechod vody a zároveň zabraňuje prenikaniu koreňov a pevných častíc z jednotlivých komponentov systému.

 

 

 

Odporúčaná využiteľnosť systému

Príjazdové cesty
 
 
Parkoviská
 

Pešie zóny
 

 
Oddychové zóny
 

Krajinárske systémy
 

 

Technické parametre systému

Nosnosť
Nosnosť systému je 350 ton na meter štvorcový, pri vyšších požiadavkach je možné systém doplniť konštrukčnými prvkami.
Účinnosť pri zrážkach
Systém je plne priepustný a dokáže účinne odvádzať zrážkové vody do podložia bez toho, aby sústedil a centralizoval veľké odvádzacie toky. V menšom rozsahu ma schopnosť retenčného zadržiavania zrážkovej vody. Uvedené vlastnosti systému znižujú riziko následkov klimatických zmien.
Materiál
Plastové prvky, ako aj epoxidové živice obsahujú aditíva a UV stabilizátory, ktoré zvyšujú ich životnosť a odolnosť voči kolísaniu teplôt .


Možnosti aplikácie podporných prvkov

Osvetlenie

Iluminiscenčné prvky
Do finálnej povrchovej vrstvy je možné zapracovať iluminiscenčné prvky, ktoré vyžarujú svetlo v tme 12 hodín. Označujú sa nimi okraje, schody, alebo iné kritické miesta.